روش های افزایش سرمایه

چطور برای کسب و کار سرمایه جذب کنم؟

همه ما گاهی در حین انجام یک کسب و کار و یا  در وقتی که هیچ کاری نداریم ایده هایی به ذهنمان می آید و در بسیاری از موارد بسیار ما را به وجد می آورند ولی فقط چند لحظه بعد، وقتی که یه صدای بلند پارازیت رویاپردازی ما می شود متوجه خواهیم شد، که این ایده ملزومات بسیاری دارند که ما آنها را نداریم شاید شرکت ما مقدار سرمایه مورد نیاز این پروژه را نداشته باشد یا اینکه خانواده توانایی حمایت از ما برای انجام این ایده را نداشته باشد...

حتی اگر آنها هم این توانایی ها را داشته باشند شاید اعتماد لازم برای انجام این پروژه را به ما نداشته باشند یا اینکه این ایده را را به اندازه کافی خوب ندانند و حاضر نباشند سرمایه خود را برای انجام چنین پروژه ای به خطر بیاندازند.

این ها رو گفتم که شما رو با مفهومی به نام "تامین سرمایه" آشنا کنم.

تامین سرمایه به دو بخش تقسیم میشه:

  1. دریافت سرمایه یک پروژه صفر
  2. افزایش سرمایه برای یک پروژه در حال اجرا

فارغ از اینکه شما در کدام وضعیت قرار دارید در این مقاله 3 ترفند برای جذب سرمایه را بهتون معرفی می کنیم:

تورتان را گسترده پهن کنید
برای جمع آوری کمک های مالی و سرمایه اطلاعیه های گسترده ای را پخش کنید.

نگران سردرگمی میان آنها نباشید میتوانید آنها را براساس ویژگی های مختلف طبقه بندی کنید، مانند سرمایه گذاران یک منطقه جغرافیایی یا علاقمندان به سرمایه گذاری در یک حوزه خاص(ورزشی، سرگرمی و...)


دوربین مدار بسته سرمایه گذاران باشید!

شاید این عنوان نوعی اغراق آمیزباشه ولی بدونید اطلاع دادن از روند انجام کار و انتشار گزارشات منظم بسیار مهم است و از همه مهمتر تشکر و قدردانی از آنها بابت قبول پیشنهاد سرمایه گذاری شما در بازه زمانی های منظم بسیار از نگاه سرمایه گذار ارزشمند است و موجب تسهیل قبول پیشنهادات در آینده می شود.


پذیرا باشید!

حتی در صورتی که از سرمایگذاران پاسخ "نه" دریافت کردید با آنها مهربان باشید و پاسخ آنها را بپذیرید،چون ممکن است در آینده سرمایه گذاری را بشناسند و به شما معرفی کنند. اگر ممکن بود علت پاسخ منفی آنها را بپرسید ولی اصرار نکنید که از آشنایی با شما پشیمان شوند.


منبع: سایت Forbes