درویش در جریان جنگ داخلی لبنان در بیروت پرورش یافت و تحصیل کرد. او با ممتاز از دانشگاه آمریکایی بیروت فارغ التحصیل شد و در آنجا در رشته مهندسی کامپیوتر و ارتباطات تحصیل کرد.[11] او همچنین دارای گواهی کنترل کیفیت از SONERA (قبلاً Telecom فنلاند) و یک گواهی در مدیریت شبکه از Mobilcom، اتریش است.

شغل تجاری
او فعالیت حرفه ای خود را در سال 1992 پس از پیوستن به MCI به عنوان مدیر اجرایی در بیروت آغاز کرد.در آن زمان، این شرکت یکی از بزرگترین اپراتورهای مخابراتی در جهان بود. او سپس به Libancell ملحق شد، که اکنون به عنوان MTC Touch شناخته می شود، جایی که او نقش اصلی را در ایجاد اولین شبکه تلفن همراه لبنان بر عهده گرفت.پس از آن، در سال 1998، او به عنوان معاون مدیر عامل Motophone، اولین اپراتور GSM نیجریه منصوب شد.

پس از طرح دولت نیجریه در سال 2001 برای خصوصی‌سازی صنعت مخابرات، او یک شرکت زیرساخت‌های تلفن همراه به نام IHS Towers را راه‌اندازی کرد که از آن زمان تاکنون رهبری آن را بر عهده دارد. تحت تصدی او به عنوان مدیر عامل، این شرکت به عنوان یکی از بزرگترین جمع آوری کننده های سرمایه در آفریقا و همچنین یکی از بزرگترین جمع آوری کننده های سرمایه در دهه گذشته نامگذاری شده است. علاوه بر این، برج‌های IHS برنده یک سری جوایز و نامزدی برای رشد سریع و تراکنش‌های برج‌های پرمخاطب خود شده است، مانند شرکت آفریقایی سال 2015 در جوایز انجمن مدیر عامل و توسعه‌دهنده پروژه ICT سرمایه‌گذار آفریقا در سال 2015، همچنین. به عنوان معامله سال خاورمیانه و آفریقا در جوایز Telecomfinance در 2013 و 2015، و جایزه EMEA Finance در سال 2014 برای بهترین معامله مخابراتی در منطقه EMEA.. از سال 2017، برج‌های IHS بزرگترین ارائه‌دهنده زیرساخت‌های مخابراتی سیار در آفریقا، اروپا و خاورمیانه از نظر تعداد برج‌ها و سومین شرکت مستقل بزرگ برج‌های چندملیتی در جهان است.

درویش از حامیان تحقیقات انرژی سبز است و بر گسترش راه‌حل‌های انرژی تجدیدپذیر[24] در سراسر قاره نظارت داشته است.او همچنین از طرفداران توسعه صنعت بانکداری تلفن همراه در سراسر قاره و به ویژه در نیجریه است.

در سال 2015، او به عنوان بخشی از جوایز رهبران کسب و کار سراسر آفریقا با همکاری CNBC آفریقا، نامزد کسب و کار سال برای غرب آفریقا شد. در سال 2016، او این جایزه را برای تاسیس و ادامه رهبری برج های IHS دریافت کرد.

سرمایه گذاری های دیگر
درویش کسب‌وکارهای دیگری را در ایالات متحده و خاورمیانه تأسیس کرده است، مانند Vorex، یک ارائه‌دهنده نرم‌افزار برای شرکت‌های کوچک در سراسر ایالات متحده. او همچنین موسس و رئیس Singularity Investments، Dar Properties و Dar Telecom است.

درویش در راه اندازی برنامه های انکوباتور برای کارآفرینان فناوری در لاگوس مشارکت دارد و بر پروژه های جامعه محلی در سراسر نیجریه نظارت می کند. او پشتیبان ایجاد تسهیلات آموزشی در مناطق محروم در سراسر آفریقا بوده است و معتقد است که افزایش فرصت های شغلی کلید تقویت اقتصاد آفریقا است.

در سپتامبر 2015، او رهبری یک هیئت داوری را بر عهده گرفت، سرمایه‌گذاری که بر روی زنان کارآفرین آینده‌دار از سراسر قاره سرمایه‌گذاری می‌کند.در همان سال، از او خواسته شد تا در کنار افرادی مانند کشیش جسی جکسون، جواکیم کیسانو، رئیس جمهور سابق موزامبیک، و سامبا باتیلی، به هیئت مشورتی آفریقا 2.0 بپیوندد. آفریقا 2.0 یک پروژه پان آفریقایی است که هدف آن هدایت رشد پایدار در سراسر قاره است.

درویش همچنین عضو هیئت مشورتی مرکز وودرو ویلسون، یک اندیشکده دو حزبی مستقر در واشنگتن دی سی است.

سام درویش یک کارآفرین موفق است که به تازگی ServiceDemand را راه اندازی کرده است. سام سال ها تجربه در فروش، عملیات و استارت آپ ها دارد.
برون سپاری


سام درویش :
برون سپاری یک راه عالی برای کمک به کسب و کار شما در طول مراحل مختلف رشد آن است. در واقع، برخی از بزرگ‌ترین شرکت‌های جهان، بخشی از کارهایی را که انجام می‌دهند، برون‌سپاری می‌کنند. به منظور حفظ رشد و بهره وری پایدار، باید تعادل خوبی بین کارمندان داخلی و منابع برون سپاری پیدا کنید. در این پست، در مورد اینکه چگونه برون سپاری می تواند به کسب و کار شما کمک کند، بحث خواهیم کرد.

برای اینکه بفهمید چرا برون سپاری می تواند تصمیم درستی برای کسب و کار شما باشد، باید بدانید چرا شرکت های دیگر آن را انجام می دهند. چه مزایایی به همراه دارد و چه ارزشی را به همراه دارد؟ بیایید به برخی از مهم‌ترین دلایلی که شرکت‌ها در هر اندازه برای نیازهای کارکنان خود به بیرون از شرکت خود نگاه می‌کنند، نگاهی بیاندازیم.

در طول رشد، شرکت‌ها اغلب متوجه می‌شوند که از داشتن کارکنان بیشتر سود می‌برند، اما نمی‌توانند هزینه‌هایی را که برای استخدام و حمایت از کارکنان تمام‌وقت بیشتر صرف می‌کنند، بپردازند. این پتانسیل رشد را محدود می کند و هر حرکتی را که شرکت شما ایجاد کرده است کند می کند. برخی از شرکت‌ها ممکن است قمار کنند و کارکنان جدیدی را استخدام کنند، اما متوجه می‌شوند که قمار همیشه نتیجه نمی‌دهد. آنها به جای رشد آهسته، رشد خود را معکوس کرده اند.از آنجا که برون سپاری کار مقرون به صرفه تر از ایجاد تیم داخلی خود است، و از آنجایی که می توانید قرارداد برون سپاری را بدون نیاز به بیکار کردن افراد لغو کنید، این یک راه عالی برای اطمینان از اینکه شرکت شما رشد ثابتی را حفظ می کند است. در حالی که هسته اصلی تیم خود را بر روی وظایف داخلی متمرکز می کنید.


http://www.tibm.ir/start